
Пильний диск - "зброя" вашої торцювальної пили. І від його якості, ефективності та призначення залежить, з яким саме матеріалом ви зможете працювати за допомогою своєї торцювальної пили: деревина різних порід (м'яких та м'яких), а також продукти деревообробки - шпон, фанера, ДСП та ін. Однак, сучасні торцеві пили все частіше використовуються і для обробки інших матеріалів: пластика, пластмас, ламінату та навіть м'яких металів.
При всьому різноманітті вибору головними характеристиками пиляльних дисків, призначених для використання саме на пилах, залишаються розміри діаметрів - посадкового і зовнішнього.
Посадковий діаметр
Класичний посадковий діаметр у більшості торцювальних пилок становить 30 мм.
Зовнішній діаметр
Ця характеристика дуже сильно варіюється в залежності від виробників пиляльних дисків. Звичайно, є найбільш поширені розміри дисків: 210 мм, 216 мм, 255 мм, 305 мм.
Важливо! Всі виробники торцювальних пил описують в інструкціях до застосування обладнання, який діаметр пиляльних дисків є штатним для конкретної пилки. Не ризикуйте використовувати диски позаштатного діаметра на своєму торцюванні! Її механізм розрахований на роботу з конкретними розмірами дисків, і застосування позаштатних витратних матеріалів може спровокувати сильне биття, появу сколів і задирок по лінії розпилу (яке часто помилково приписують низькій якості пиляльного диска), викривлення лінії розпилу, а також швидкий перегрів двигуна торцевих пилок. На це розраховані й параметри захисного кожуха на агрегаті, які зовсім не просто так не допускають використання збільшених пиляльних дисків.
Однак, є значно серйозніші та менш очевидні відмінності між пиляльними дисками різних виробників. Це спосіб їх виготовлення, матеріал пиляльних дисків, а також заточування і геометрична форма ріжучих зубів.
Монолітні пиляльні диски не підходять навіть для напівпрофесійного використання. Вони швидше тупляться, вимагають розведення зубів, дають розпил найгіршої якості. Так їх практично ніхто й не виробляє.
Пильні диски з твердосплавною напайкою підходять для професійного застосування. Проте, вони й коштують дорожче. У нашому магазині представлений широкий асортимент пиляльних дисків з твердосплавними зубами для різних матеріалів і цілей.
Є ще спосіб, яким диски виготовляються на виробництві. Наприклад, найякісніші диски (розглянемо на прикладі Bosch) вирізають із заготівель виключно за допомогою лазера. Це дозволяє забезпечити найвищу точність посадки пиляльних дисків на вал торцювальної пили, а також найкраще можливе балансування дисків і, відповідно, їх підвищену міцність у використанні. Спеціальним чином обробляються і ріжучі кромки дисків для підвищення терміну їх роботи без потреби у додатковому заточенні.
Зуби збільшеної товщини краще витримують бічні навантаження!
Кут ріжучих зубів підбирається спеціально під матеріал, призначений для розрізання.
Зокрема, для різання метало черепиці, пластику та алюмінію, використовуються пиляльні диски з ріжучими зубами, які мають негативний кут нахилу 5 градусів. Тут дуже важливо, щоб зубці мали заточування різної форми: непарні - трапецієподібне (для чорнового пиляння), парні - пряме (для чистового розпилу тонких матеріалів). Диски з вказаною конфігурацією відмінно підійдуть, наприклад, для тонких листів ламінату. А для товстіших вам знадобляться диски із зубами такої ж форми, але з позитивним кутом нахилу близько 15 градусів.
Для матеріалів, що містять деревину, потрібні диски з позитивним кутом нахилу і одностороннім заточенням з її напрямком, що чергується. Це найуніверсальніший тип заточування, що застосовується для швидкого розпилювання деревини впоперек і вздовж волокон, розкроюючи багатошарові композитні матеріали або фанери. Такі диски дають по деревині чисте пиляння і чітку кромку.
Також не забувайте про кількість зубів на диску! Необхідні пиляльні диски з 12-16 зубами (наприклад, серія Bosch Construct Wood) та особливим профілем з підвищеною опірністю щодо сторонніх тіл у деревині, тобто бетону, цвяхів та ін.
Для швидкісного поздовжнього розпилу деревини достатньо пильного диска з 20-24 зубами. Він ефективно видалить тирсу і добре покаже себе на м'якій деревині.
Диски з 36-48 зубами краще підходять для поперечних розпилів і роботі з твердою деревиною і деревомісними матеріалами.
Якщо ж ви маєте справу з ламінованим ДСП, вам потрібно ще більше: 40-64 зуби. Швидкість різу при цьому зменшиться, навантаження на пилу збільшиться, але лінія розпилу буде чистою.
Залишилися питання? У нас працюють кваліфіковані консультанти, які допоможуть вам підібрати ідеальне оснащення для вашого інструменту та робочих цілей. Просто телефонуйте:
0 800 303 900
БЕЗКОШТОВНО ДЛЯ ВСІХ ОПЕРАТОРІВ УКРАЇНИ