
У побуті та невеликих майстернях особливим попитом користується універсальний інструмент. Якщо він здатний виконувати кілька функцій, скорочуються фінансові витрати на оснащення та питання простору — для його подальшого зберігання. Тому ручні вертикальні фрезери здобули популярність і у досвідчених майстрів з деревообробки, і у початківців.
Завдяки своїй конструкції та великому вибору додаткових фрез, вертикальний фрезер виконує:
- пази різної форми та призначення;
- канавки;
- чверті;
- рівні, округлені та фасонні кромки;
- фаски;
- шипові з'єднання;
- обробка поверхонь і контурів зі складною геометрією;
- копіювання контурів за шаблоном;
- вибір спеціальних елементів — заглиблень під петлі, отворів для встановлення замків та інших.
Вертикальний фрезер має компактні розміри та невелику масу. Додатковий функціонал покращує ергономіку агрегатів, точність робіт, запобігає поломкам.
Характеристики вертикальних фрезерів
Фрезери:
- побутового, напівпрофесійного та професійного типу — відрізняються допустимою тривалістю безперервної роботи та продуктивністю; з патроном на діаметр хвостовика 6, 8, 12 мм або комбінованим;
- частотою обертання фрези на холостому ходу від 6000 до 32000, у ряді моделей — з можливістю регулювання для оптимальної роботи з різними матеріалами;
- з точним юстуванням глибини проходу та можливістю ступінчастої обробки без підстроювання заданого розміру, а також з глибиноміром.
- позиціонування — паралельним, кутовим і кулачковим упором, що направляє шиною, копіювальною гільзою, центруючим штифтом; оснащені насадкою для пиловідсмоктувача та пилозбірником, LED підсвіткою функціональної зони.
Константна електроніка стабілізує швидкість роботи інструмента під навантаженням.
М'який старт знизить навантаження на електромережу і попередить знос механіки через різкі ривки при пуску.