
Шуруповерти 18 Вольт зручні в побуті та на виробництві. З їх допомогою ви за лічені секунди, не прикладаючи значних фізичних зусиль, закрутите або відкрутите шурупи, гвинти та інші кріпильні вироби, просвердлете отвори в дерев'яних дошках, цегляній кладці і навіть у металі малої товщини.
Шуруповерт 18 В об'єднав в одній конструкції переваги акумуляторного та мережевого інструменту:
- з ним легко підібратися у віддалені та важкодоступні місця — вас більше не будуть відволікати проблеми з довжиною та заплутанням мережного кабелю;
- оснащені акумуляторами з великою ємністю, що забезпечують досить тривалу роботу;
- вольтаж 18 В розвиває істотне крутне зусилля як при закручуванні/відкручуванні на низьких обертах, так і при свердлінні — такий шуруповерт має високу продуктивність.
Види акумуляторів, якими комплектуються шуруповерти 18 В
Прилади заживлюються від трьох джерел:
- нікель іонних Ni-Ion;
- нікель кадмієвих Ni-Cd;
- нікель металгідридних Ni-Mh.
Кожному з них притаманні індивідуальні властивості, що впливають на кінцеві характеристики інструменту та особливості роботи з ним. Батареї Li-Ion витримують до 3000 циклів розряду/заряду. Швидка зарядка та відсутність зарядної пам'яті зробили їх найбільш поширеними у портативних пристроях. Відрізняються малими питомими габаритами та вагою. Проте їхній термін придатності не перевищує трьох років. Протягом цього часу потрібне регулярне використання приладу, інакше акумулятор втратить свої властивості. Також погано переносять повний розряд або перезаряд.
Батареї Ni-Cd розраховані на 1500 робочих циклів або п'ять років роботи. Їхня головна перевага — стійкість до негативних температур навколишнього середовища до -15°С та низька ціна. Незручність доставляють тривала підзарядка, велика вага джерела та ефект пам'яті. Зберігати прилад бажано з повністю зарядженим акумулятором.
Батареї Ni-Mh майже не мають ефекту. пам'яті і відрізняються дуже малим саморозрядом та низькою ціною. Однак забезпечують 1000 періодів заряду/розряду та досить важкі.