
Жоден фугувальний та рейсмусовий верстат не обходиться без комплекту змінних ножів. Саме від їхньої якості та правильності вибору залежить кінцевий результат. Навіть найдрібніші нерівності, незаплановані засічки можуть зіпсувати виріб. Це стосується як естетичного, так і функціонального боку заготівлі або фурнітури. Так, перед початком робіт майстру потрібно з усією відповідальністю та ретельністю підійти до вибору фугувальних ножів.
Фугувальні ножі базовий різальний аксесуар стругальних верстатів. Він використовується для створення гладких чи фігурних поверхонь заготовок із деревини. Встановлюється за допомогою ножового валу на рейсмусовий або фугувальний верстат.
Пластина виготовляється з цільного металу з односторонньою або двосторонньою ріжучою кромкою (одностороннє/двостороннє заточування) На ній створені спеціальні отвори для кріплення
3 варіанти виготовлення:
З швидкорізальної (HSS) сталі інструментальної (DS) сталі та з твердосплавною напайкою.
У першому випадку ножі можуть встановлюватися на верстати, призначені для різання на високих швидкостях. Установка допускається на чотиристоронні, фрезерні, рейсмусові та фугувальні верстати. Фіксується інструмент на різальній частині ножових барабанів. При необхідності легко замінюється.
Залежно від відсотка хрому в лезі його поділяють за типом застосування на 2 групи:
- HSS 18% - для роботи з м'якими та твердими породами дерев
- HSS 13% - для роботи лише з м'якими породами дерев
У другому випадку ножі використовуються для прямолінійної обробки м'яких порід деревини. Вони призначені для роботи на середніх швидкостях та є відмінним економ-варіантом. Можуть використовуватися на тих же верстатах, де й швидкорізальні ножі.
У третьому випадку наявність або відсутність маркування TCT означає наявність або відсутність твердосплавної напайки. Якщо вона присутня, значить ножі гарантовано впораються з обробкою твердих порід дерева. Якщо ви маєте працювати з твердими деревними матеріалами, цей комплект ножів буде однозначно виграшним.
Домішки кобальта у твердосплавному шарі збільшує міцність лез. Можливість неодноразового повторного заточування робить ножі для рейсмусу максимально довговічними.
Два типи форм ножів
З прямою ріжучою кромкою прямі. Для вирівнювання деревних заготовок підійде прямолінійна обробка деревини. Оброблена поверхня надалі може піддаватися шліфуванню чи контуруванню
З зазубреними краями та кромкою (фігурні). Застосовуються для обробки поверхонь заготовок, створення візерунків і контурів.
* Від форми стругального ножа (робочої частини) безпосередньо залежить те, який візерунок створить лезо за одне проходження.
Як точно вибрати ніж під верстат
Ідеальний варіант – купити фугувальний ніж під конкретну модель верстата. Наші фахівці з радістю допоможуть вам підібрати потрібний вид, розмір і кількість фугувальних ножів для вашого інструменту.
Якщо хочете вибрати ніж самі, ось підбір приблизних характеристик обладнання та аксесуарів може бути виграшним.
- Довжина та ширина лез повинна співвідноситися з площею поверхні, що обробляється.
- Товщина повинна відповідати типу матеріалів. Діапазон - 1-3 мм. Чим щільніше деревина, тим товщі слід вибирати лезо.
* Порада: зверніть увагу на кількість ножів в упаковці. Щоб уникнути плутанини, не забудьте уточнити їх кількість перед покупкою або замовленням (стандарт 2 – 5 шт). Розширене оснащення - 10-12 шт.
Важливо
Якісне кріплення ножів скорочує можливість браку деревини, поломок інструменту та безпеки робітника . Перед початком зачистних робіт перевірте правильність з'єднання валу, верстата та ножа. Чи все надійно сидить? Тоді приступайте. А ми бажаємо вам лише вдалих проектів та радості в роботі!