Принцип роботи металошукача заснований на зміні частоти електромагнітного випромінювання, якщо виявлено металевий предмет. Тому основна характеристика приладу — чутливість.
Різновиди металошукачів
У продажу є прості прилади, які працюють на одній частоті, і більш складні — вони використовують кілька частот або їх комбінації, ідентифікують метали, можуть розрахувати габарити і наскільки глибоко знаходиться предмет. Металошукачі ділять на:
- Прості ґрунтові для початківців. Найпопулярніші та найдоступніші за ціною, працюють на одній частоті. Виявляють дрібні металеві предмети на глибині 3-5см, великі — до 60см. Найчастіше це прилади без дисплея, без дискримінатора — просто сигналізують звуком, що метал виявлений.
- Напівпрофесійні використовують одночасно кілька частот, які -Різному реагують на метал. Дуже чутливі до дрібних знахідок на відстані 10-15см.
- Професійні — багатофункціональні. Використовують різні комбінації коливань та визначають тип металу, розраховують масу та глибину залягання, обриси знахідки. Професійні прилади можна налаштувати під властивості ґрунту, для пошуку великих чи дрібних предметів вибирати низьку чи високу частоту.
- Для золота — налаштовані спеціально для пошуку дорогоцінного металу. Шукати золоті прикраси на пляжі за допомогою такого приладу недоцільно — ціна кусається. Це інструмент золотошукачів-професіоналів.
- Глибинні працюють за принципом ехолота, а не зміни частоти . Вони знаходять предмети на глибині 5-6м. Особливість девайсів: виявляють великі предмети глибоко під землею, а дрібні не бачать. навіть на поверхні.