
Фінішне полірування та припасування під розмір будь-якого обробленого предмета — це завдання для пелюсткових кругів і головок. Для плоских елементів використовуються круги із спеціальними жорсткими ламелями, для об'ємних деталей — з розсіченими. Встановлюються на шліфувальний верстат за допомогою шайб.
Шліфувальні пелюсткові круги бувають тверді та м'які. Ця характеристика залежить від довжини ламелей. Пелюсткові наждакові круги використовують для роботи з металом, нержавійкою та кольоровими металами та застосовують в автомайстернях, на будівництві, при деревообробці та ін.
- висока продуктивність;
- безпека роботи;
- надійність;
- стійкість;
- у зоні обробки температура не досягає високих значень;
- економічність.
Конструкція цього оснащення значно відрізняється від інших видів шліфувальників. Робоча поверхня складається з накладених одна на одну ламелей з абразивом. Вони встановлюються на конусі. Форма круга може бути прямою (пласке шліфування) і вигнутою (для шліфування важкодоступних місць). Розмірний ряд є досить широким: від 50 мм до 180 мм. Невеликі круги підходять для шліфування невеликих деталей. Найпоширенішими вважаються розміри 180 та 125 мм.