Ви здивуєтеся, але зробити простий електромеханічний лобзик у домашніх умовах цілком реально. І нехай він буде не таким зручним і функціональним, як електролобзик Bosch або Makita, але за умови вмілих рук, зайвого часу та нестачі грошей - цілком можна спробувати свої сили у виготовленні електричного ручного лобзика вдома.
- Знімаємо верхню частину з компресора вона нам більше не потрібна. Демонтуємо поршні, на яких потім закріпимо противагу та пилку.
- Для пилки робитимемо спеціальний тримач із двох обрізків куточка (30Х30 мм) довжиною 50 та 70 мм відповідно, які зваримо між собою. Після свердлимо в тримачі 4 восьмиміліметрових отвори: 2 - для кріплення пили, ще 2 - для закріплення на поршні самого власника.
- Пилу для електричного ручного лобзика будемо робити з відпрацьованого диска дискової пили, вирізавши її тонким наждаком і намітивши зуби. Далі в пилці просвердлюємо 2 отвори, так щоб вони були сумісні з отворами на тримачі, після чого заточуємо її і кріпимо до тримача болтами, шайбами і гайками.
- З сталевого листа 1,5-2 мм вирізаємо спеціальну шайбу, яку слід обточити для того щоб вона входила до поршень вільно. У ній, у свою чергу, потрібно просвердлити два отвори, які також збігатимуться з такими в тримачі. Такі ж свердлимо і в самому поршні, до якого кріпиться конструкція. Всі вони повинні розташовуватися на одній лінії, перпендикулярно до осі шатуна.
- Утримувач з пилкою будемо кріпити до поршня зверху через шайбу, вставлену в поршень і за допомогою гайок, шайб і болтів міцно-міцно стягнуту з тримачем. Така шайба потрібна для зміцнення днища поршня, вона зробить його міцнішим.
- На другий поршень встановлюється противага з масою, що дорівнює масі закріпленої на другому поршні конструкції. Наявність противаги допомагає перешкодити вібрації електромеханічного ручного лобзика.
- Станина, до якої кріпиться двигун з компресором, виготовляється із сталевих куточків 50Х50 мм. Щоб кріпити двигун, на ній слід зробити прорізи для кріплення за допомогою ременя, що регулюється, не круглі, як під болти, а довгі і вузькі. Також на цій станині слід закріпити робочий стіл, в якому попередньо зробити отвір під пилку.
Все, електричний ручний лобзик готовий. За допомогою такого інструменту ви зможете легко розпилювати дошки навіть чотирисантиметрової товщини. Пам'ятайте: перед роботою завжди слід змащувати циліндри ручного лобзика електромеханічною олією.