Імпульсні паяльники - швидкодія та мобільність в одному корпусі

image description

Прилад призначений для паяння радіокомпонентів, дротів та інших вузлів електротехніки.

Джерелом нагріву імпульсних паяльників служить електричний струм низької напруги, що протікає через жало. Для цього відводи жала з'єднані з вторинною обмоткою, яка виконується у вигляді об'ємних витків мідного дроту з великою площею перерізу. Первинна обмотка заживлюється через підвищуючий перетворювач частоти. Таким чином, її робочі значення лежать в діапазоні від 18 до 40 кГц. Блок на основі сучасних мікропроцесорів дозволяє регулювати потужність нагріву. Ряд виробників пропонує вибирати імпульсні паяльники, в яких рівень розігріву виводиться на спеціальний індикатор. Корпус виготовляється з пластику, стійкого до сколів, механічних пошкоджень та регулярних впливів високих температур. Рукоятка має форму, що нагадує пістолет, та оснащена кнопкою пуску. Нагрів відбувається тільки при її утриманні в натиснутому положенні.

Технічні характеристики імпульсних паяльників 

Завдяки формі та конструкції імпульсні паяльники відрізняються рядом переваг, через які їх воліють використовувати багато кваліфікованих фахівців:

  • Швидкодія — вихід на робочий режим займає близько 3 секунд, а після вимкнення прилад швидко холоне. Якщо необхідно зробити невелику кількість паяних з'єднань, не потрібно витрачати час на тривале нагрівання та охолодження традиційного пристрою.
  • Мобільність — імпульсний паяльник застосовується скрізь, де є розетка. Столи та підставки зовсім не обов'язкові. Спеціальне світлодіодне підсвічування спростить роботу в місцях з обмеженою освітленістю.
  • Кілька потужних режимів — ви з однаковим успіхом спаяєте невеликі компоненти та масивні деталі.
  • Зручність — в комплекті додається кілька видів тис дугової форми, які просто і швидко замінюються в польових умовах.

Основна проблема, з якою стикаються користувачі імпульсних паяльників — великий високочастотний заряд, який може з'явитись на наконечнику. При пайці чутливих деталей, таких як мікросхеми КМОП і польові транзистори, слід бути обережними.

Категории зі статті